Intelektuāli cilvēki mazāk cieš no paģirām

Londona, 15.sept., LETA–REUTERS. Augsts intelekta koeficients ne tikai atšķir ģēnijus no mazāk gudrajiem, bet arī liecina par paģiru smagumu.

Jaunā skotu zinātnieku pētījumā noskaidrots, ka gudriem cilvēkiem pēc lielas uzdzīves mokošās galvassāpes, nelabums, sausa mute un jūtība pret gaismu un skaņu vērojamas mazākā mērā.

"Galvenais šī pētījuma atklājums ir tāds, ka augstāks intelekta koeficients 11 gadu vecumā saistās ar mazāku risku ciest no alkohola izraisītām paģirām pusmūža gados," skaidroja doktors Deivids Betijs no Edinburgas universitātes.

Pētījumā, kas publicēts Epidemioloģijas un sabiedrības veselības žurnālā, Betijs ar kolēģiem izvērtēja IQ testu rezultātus 11 gadus veciem bērniem no Aberdīnas 1962.gadā un no 2000.līdz 2003.gadam nosūtīja viņiem anketas par dzeršanas ieradumiem.

Saņemtās atbildes no 7000 pētījuma dalībnieku liecināja, ka augstāks IQ koeficients saistās ar mazāku tendenci uz paģirām.

Pētnieki izsaka minējumu, ka cilvēki ar augstāku intelekta koeficientu mazāk cieš no paģirām tāpēc, ka viņi paklausa padomam nedzert pārāk daudz.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.