Kā vīrieši un sievietes rīkojas stresa situācijās?

Lai atbrīvotos no saspringuma,
vīrieši lieto alkoholu un iekaro svešas zemes.
Noraizējušās sievietes ēd šokolādi
un iekaro tirdzniecības centrus.

Stresa situācijā sievietes runā nedomājot, bet vīrieši rīkojas nedomājot. Tāpēc cietumos 90 % ir vīriešu, savukārt 90 % no tiem, kuri apmeklē psihoterapeitus, ir sievietes. Kad vīrieši un sievietes ir nonākuši kādās grūtībās, var izveidoties emocionāls mīnu lauks, jo katrs cenšas uzvarēt. Vīrieši nerunā, un sievietes uztraucas par to. Sievietes sāk runāt, un vīrieši to nevar izturēt. Lai palīdzētu vīrietim justies labāk, sieviete cenšas iedrošināt viņu parunāt par problēmu, un tas ir sliktākais, ko viņa var darīt. Vīrietis vēlas, lai sieviete viņu atstāj vienu, vai arī pats aiziet prom. Tā kā arī sieviete jūtas nomākta, viņa vēlas parunāt par savām problēmām, un tas vīrieti nomāc vēl vairāk. Kad viņš cenšas atrisināt problēmu tā, kā prot, viņa jūtas atraidīta un zvana mātei, māsai vai draudzenēm.

Pilnīga noslēgšanas

Viena no jaunākajām atšķirībām, kas atklāta, pētot vīriešu un sieviešu rīcību stresa situācijās, ir pilnīga noslēgšanās.

Ja vīrietis ir ļoti noraizējies vai viņam nepieciešams atrisināt nopietnu problēmu, viņš noteikti nelaidīs nevienu sev klāt. Tās smadzeņu daļas, kas kontrolē emocijas, kļūst neaktīvas, viņš sāk savā nodabā risināt problēmu un ieraujas sevī.

Vīrieša klusēšana sievietei šķiet biedējoša, jo viņa klusē tikai tad, kad ir ļoti sāpināta vai aizvainota. Sieviete iedomājas, ka vīrietim ir tāpat, – ja jau viņš klusē, tātad viņa viņu ir sāpinājusi un viņš viņu vairs nemīl. Sieviete cenšas iedrošināt vīrieti runāt, bet viņš atsakās un nodomā, ka viņa netic viņa prasmei risināt problēmas.

Kad sieviete jūtas sāpināta, viņa noslēdzas, un vīrietis domā, ka viņa vēlas pabūt viena, tāpēc dodas uz krogu ar draugiem vai nolemj iztīrīt mašīnas karburatoru. Ja vīrietis pilnībā noslēdzas, netraucējiet viņu, viss būs labi. Ja tā rīkojas sieviete, tuvojas briesmas un ir īstais laiks uzsākt nopietnu sarunu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.