Māsteru rīcības plančiks Kurzemē

2006.gada 21.jūlijā

17:00 – 17:30, Rīga, pulcējamies Ulmaņa gatves Maximā

Piektdienā, ņemot vērā satiksmes nepilnības un pēc darba dienas atlikušās stundas, būtu ieteicams no Rīgas izkustēties jau 17:30, lai varam paspēt kaut ko apskatīt. Bet varam arī neko 5dien neapskatīt… Uz Ulmaņa gatves Maximā varam iepirkt paicinieku un doties ceļā. Naudiņas vai nu uz vietas sametam, vai tie, kuri tur nevar ierasties 17:00, pirms tam samaksā Dinai uz norādīto kontu bankā.

18:15-18:45, Ložmetējkalns

Apskatīsim I Pasaules kara Ziemassvētku kauju vietu ar skatu torni, no kura paveras plaša Babītes pagasta un Jelgavas rajona mežu panorāma. Ložmetējkalna apkārtnē ir ļoti daudz brāļu kapu un piemiņas vietu kritušajiem karavīriem. Varēsim uzkāpt skatu tornī, kā arī no tā nokāpt.

19:30-20:00, Remte

Pēc stundas pavadītas ceļā, ieradīsimies Remtē, kas jau ir Saldus rajons. Tur apskatīsim Remtes pilsmuižu un Mīlestības ozolu.

21:00-21:30, Saldus

30 min. brauciena attālumā atrodas Saldus pilsēta, kurā, diemžēl nekas īpašs arī nav ko redzēt un Jaņa Rozentāla muzejs jau būs slēgts. Varbūt kādu loku izmetīsim, lai gan "Brauc, no kuras puses gribi, – kā bļodā, tā bļodā" – tā Saldus atklāj savu skaistumu. Kā sēžot uz lielas bļodas malas, paveras šis Kurzemes mazpilsētas gleznainums. Pirms 750 gadiem rakstos parādās vietvārds "Saldus" – vai tas saistīts ar saldumu uz mēles vai citu jutoņu – to tagad varam tikai minēt. Saldus tika saukta ar” par Frauenburgu – lepnu un kareivīgu sievu pilsētu. To grezno baznīca, ko savā gleznā atainojis Janis Rozentāls, un Cieceres upes teiksmainie krasti. Pilis, baznīcas, muižas un muižu parki, Sātiņu un Zvārdes liegumi, šļūdoņu dižo vagu pēdu ezeru rinda – dabas un cilvēku radītie jaukumi, kas vēl pagaidām ir kā dusoša princese Kurzemes dienvidu daļā, gaida atklājēju sajūsmas saucienus – tāda ir Saldus puse.

22:00-8:00, Pampāļi

Un tad jau krēslos… kad ieradīsimies pie Zanes Omes Pampāļos. Tur visas iespējas tusiņam, vakariņām un visādām citādām izdarībām. Guļvietas nodrošina Omīte, kura sagatavojusi jau 15 spilvenus sagurušajām Māsteru galvām, bet par ļaunu nenāktu līdzi paņemt guļammaisus, matracīšus un kādu segu maigākai snaušanai uz grīdas.

Vakarā Zanes Omīte mums cels galdā pupiņu zupu ar kūpinātu cūkas cimboli, čunguli stilbu ješku un Zanes mammas mazsālītos gurķīšus.

2006.gada 22.jūlijā

8:00-10:00, Pampāļi

Mostamies, mazgājamies, brokastīs ēdam pērno pupiņu zupīti un caur Skrundu dodamies uz Kuldīgu. Zanes atbildība par pasākuma virzību ar to varētu arī beigtiesJ

11:00-13:30, Kuldīga

Tā vienmēr saistījusi cilvēku prātus un uzmanību kā skaista jaunava, kuru gleznotāji salīdzina ar brīnišķīgu un iekārojamu gleznu. Ne velti XVII.gs. tā bija Kurzemes hercogistes galvaspilsēta, no kurienes Hercoga Jēkaba kuģi zēģelēja uz Holandes, Vācijas, Zviedrijas, un pat Tobago krastiem. Iespējams Jums patiks pastaigāties pa senās Kuldīgas vecpilsētas ieliņām, izbaudot viduslaiku gaisotni un šarmu, kur uzņemta liela daļa slavenu latviešu un ārzemju kinofilmu. Varbūt vēlēsieties veldzēties pie romantiskās Ventas rumbas – platākā Eiropas ūdenskrituma (249 m) vai pakavēties pie augstākā Latvijā – Alekšupītes ūdenskrituma (4,5 m). Ja mūs vēl vilinās daba, tad varam doties ekskluzīvā pastaigā pa Riežupes smilšalām – garāko pazemes alu labirintu Latvijā.

No Kuldīgas sākās gleznainākais ceļš uz Jūrkalnes stāvkrastiem. Pa ceļam var piestāt pie Īvandes ūdensdzirnavām (1842), kuras joprojām darbojas.

14:00-14:45, Ēdoles pils

XIII.gs. celtā un daudzkārt pārbūvētā pils, kura 19.gs. vidū ieguva angļu neogotikas formas, joprojām saglabājusi viduslaiku cietokšņa raksturu. Pilī skatāma ekspozīcija par pils un tās īpašnieku – fon Bēru dzimtas vēsturi. Pili aptver gan teiksmas un nostāsti, gan parks ar Rūķīšu ozolu un Mīlestības aleju. Ēdolē iespējams apskatīt arī 16.gs. beigās celto Ēdoles baznīcu ar neparastām eņģelīšu skulptūrām, ja būs atvērta. Tālāk dodamies jau uz Suitu novadu!

15:00-18:30, Reģu muiža

Eklektiskas villas tēla ēka būvēta 1890 gadā, par ko liecina uzraksts uz ķieģeļēkas frontona. Šobrīd šeit atrodas psihiatriskais pansionāts ar kādiem 90 pacientiem. Pie muižas ēkas atrodas aizaudzis parks, kurā aug 3. purpursārtie dižskabārži, īpaši uz muižas fona izceļas mākslīgi veidotais un gandrīz aizaugušais dīķis. Dīķī šogad pavērumu sameklējuši daži gulbji, pīles un zivju gārņi, šad un tad manāmas arī citas sugas, kā dzērves un teteri J

Tepat arī izvietojusies Tetera lauku rezidence un murkšķu saimniecība „Jaunstuči”. Saimniecībā ir 12 murkšķi, kuri ir vienu – divus gadus jauni un pagaidām bez bērneļiem.

Blakus murkšķu būdām rīkosim mazu pikniku. Ēdienkartē paredzēts Māra mammas marinēts putnu gaļas (ar kauliem un ādu) šašliks, kuru cepsim paši uz līdzatvestajām oglēm. Gaļas porcijas vārēs papildināt ar mammas vārītiem kartupeļiem, un kaut kādu vēl nenoskaidrotas izcelsmes zosti, kas vairāk atgādinās maltās gaļas virumu, klāt piestrebjot tikpat nezināmu kompotu, garnīrā tiks piedāvātas marinētas sēnes, gurķi, bietes un salāti. Maize ar būs…, bet sklandarauši un skābputra nebūs.

Ja būs radies brīvs laiks un vēlēšanās, tad pa ceļam uz Alšwangu 3,5 km pa Tērandes ceļu, mūsu rūpes izgaisīs, ieejot dabas un fantāzijas veidoto kokgriezumu pasaulē – privātmuzejā "Jura putni" Klungstoviņu mājās.

19:00-19:30, Alsunga jeb Alšwanga

Savdabīgā Suitu novada centrs – galvaspilsēta. Alsunga kā sens kuršu zemes Bandavas novads rakstītajos avotos pirmo reizi minēta jau 1230. gadā pāvesta legāta līgumā ar kuršiem. Apmēram trīs gadsimtus tā ietilpa Livonijas ordeņa valsts teritorijā. 1372. g. Alsungā uzcēla mūra pili, kurā apmetās Kuldīgas komturam padotais ordeņa forgts. 1623. gadā Alsungas īpašnieks J. U. Šverins novadā ieviesis katoļticību. Šeit mums būs iespēja sadziedāt ar slavenajām suitu sievām un iepazīt brīnišķīgās suitu etnogrāfiskās un folkloras tradīcijas (nez vai izdosies kādu suitu sievu pierunāt uz ziņģēšan`). Ievērojamākais arhitektūras piemineklis Alsungā ir Sv. Miķeļa baznīca, kas celta 1567. gadā pārejas laikmetā no vēlīnās gotikas uz baroku. Tiem kam ir tā švakāk ar veselību var iemēģināt Žibgravas veselības taku vai Alsungas apkārtnes gleznainos ezerus. Māra atbildība beidzas un rūpes uzņemas Ilze J

20:00-8:00, Jūrkalne

Viena no gleznainākajām Baltijas jūras piekrastēm Latvijā ar klusu, neskartu pludmali un iespaidīgiem stāvkrastiem 20 m augstumā. Plašas iespējas gan klusai, gan aktīvai atpūtai pie jūras un Ilzes „Zītaros”. Turpat netālu varēsim apskatīt Katoļu baznīcu un Aldara 57.paralēli.

2006.gada 23.jūlijā

8:00-10:00, Jūrkalne

Mostamies, mazgājamies, brokastīs ēdam pērno maizi un dzeram akas ūdeni. Iesim samīļot slaveno ZILO govi par godu Rīgas Praidam.

10:00 – 17:00, Jūrkalne, Rīva, Ulmale, Pāvilosta

Brīvā izklaides programma… Gozēšanās pļažā, sarunas, rotaļas, politiskās diskusijas, pastaigas brīvā dabā, meitenes, zēni, netāli izbraucieni utt.

17:00, Izbraucam no Jūrkalnes

Ilzes atbildība beidzas un viņa var mierīgi iemalkot Sprite ar Bauskas alu J

Mājās dodamies pa maršrutu Jūrkalne – Alsunga – Ēdole – Īvande – Kuldīga (18:00) – Renda – Sabile (19:00) – Kandava – Pūre – Ķemeri (21:00) – Jūrmala – Rīga

Atceļā iespējamie apskates objekti pēc izvēles un iespējām:

Sabilē – Vīna kalns – www.sabile.lv

Brauciens ar rodeļiem Ziedru cepurē – www.zviedrucepure.lv

Abavas senlejā – skatu laukums starp Kandavu un Sabili – www.kandava.lv

Atveldzēšanās viesu namā Imulas – www.imulas.lv

Ķemeros – Sēravots skaistuma iegūšanai un bijušā Ķemeru sanatorija , kura top par 7* viesnīcu – www.jurmala.lv

~22:00 – Rīga, Rātslaukums

Finišējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.