Nojauks nodegušā “Reģu” pansionāta ēku

Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumu nojaukt nodegušo sociālās aprūpes centra “Reģi” ēku Kuldīgas rajona Alsungas pagastā.

Tāpat valdība nolēma uzstādīt piemiņas plāksni traģiskā ugunsgrēka upuru piemiņai. LM piemiņas plāksnes izveidošanas un uzstādīšanas izdevumus nodrošinās par valsts budžeta līdzekļiem. LM ar tai piešķirtajiem budžeta līdzekļiem nevar veikt nojaukšanas darbus, kuru plānotās izmaksas ir 70 622 lati.

Tā kā ugunsgrēka rezultātā minētajā ēkā gāja bojā 25 cilvēki un ēka ugunsgrēkā būtiski cieta, ētisku un materiālu apsvērumu dēļ LM rosināja “Reģu” muižas ēku nojaukt, uzstādot tur piemiņas plāksni traģiskā ugunsgrēka upuru piemiņai.

Labklājības ministrei Dagnijai Staķei (ZZS) uzdots līdz 15.jūlijam iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā (MK) rīkojuma projektu par finansējuma piešķiršanu valsts sociālās aprūpes centra “Reģi” ēkas nojaukšanai.

LM norāda, ka ugunsgrēka rezultātā ēka ir ļoti cietusi un tās ķieģeļu ārsienu niedru pildījums, kas kalpoja kā siltinājuma elements, ir izdedzis, tādējādi deformējot ēkas ārējo sienu. Līdz ar to ķieģeļu ārsienas turpmāk nav izmantojamas bez to pilnīgas atjaunošanas. Provizoriskie aprēķini liecina, ka ēkas atjaunošana varētu izmaksāt 902 800 latus.

LM ir uzsākusi nepieciešamās darbības, lai valsts sociālā aprūpes centra “Reģi” klientu izmitināšanai varētu pielāgot telpas Kuldīgas rajona Gudenieku pagasta “Saulrietos”.

Sociālās aprūpes centra “Reģi” 48 bijušie iemītnieki šobrīd ir izmitināti citos sociālās aprūpes centros Latvijā, bet 15 iemītnieki atrodas “Reģu” administratīvajā ēkā.

Valdība šodien nolēma atbalstīt LM priekšlikumu par jauna sociālās aprūpes centra būvniecību Kuldīgas rajona Alsungas pagastā, uz zemes gabala ar 22,6 hektāru platībā, kas reģistrēts zemesgrāmatā uz valsts vārda Labklājības ministrijas personā.

LM uzdots sešu mēnešu laikā sagatavot jauna sociālās aprūpes centra būvniecības projektēšanas tehnisko uzdevumu, un trīs mēnešu laikā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā iesniegt MK rīkojuma projektu par LM jauna sociālās aprūpes centra būvniecības tehniskā projekta izstrādes un būvniecības darbu nodrošināšanai nepieciešamo finanšu resursu, pārcelšanās, aprīkojumu iegādes un ēku uzturēšanas izdevumiem, paredzot šo resursu iekļaušanu ilgtermiņa saistībās.

Kā šodien valdības sēdē norādīja labklājības ministre Dagnija Staķe (ZZS), jaunais pansionāts nebūs milzīga ēka. Iecerēts būvēt vairākas vienstāva ēkas, kas atbilstu visām mūsdienu prasībām.

Jautājums par nepieciešamajiem finanšu līdzekļiem tiks skatīts, lemjot par Valsts budžeta grozījumiem.

LETA jau ziņoja, ka 23.februārī “Reģos” notika traģisks ugunsgrēks, kurā dzīvību zaudēja 26 pacienti.


Ģirts Vikmanis LETA

Publicēta: 13:10 03.07.2007.
Rīga, 3.jūl., LETA.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.