Suitu sievas mierā nestāv

6. janvārī, Zvaigznes dienā, Alsungas kultūras namā etnogrāfiskais ansamblis Suitu sievas svinēs kolektīva 50. gadskārtu.

Kultūras nama vadītāja Gunta Matēviča plkst. 19.00 aicina visus, kuri vēlas dziedātājas apsveikt. Jau zināms, ka vienu danci jubilāres rādīs kopā ar vidējās paaudzes deju kopu Bandava no Kuldīgas, ar priekšnesumiem viņas sveiks Alsungas pašdarbnieki, bet vārds netiks liegts arī citiem.

Kopas vadītāja Ilga Leimane skaita, ka pērn kolektīvs uzstājies 54 pasākumos. Visi bijuši Latvijā, tomēr daudzi ir nozīmīgi. Piemēram, 80. jubileja, kopš suiti Rīgā uz skatuves kāpuši, arī UNESCO konference u.c.

Par tālākiem plāniem I.Leimane teic, ka daudz neplānojot, uzstāties iznākot no reizes uz reizi. Bet vismaz par 99% cerot, ka ir izturējušas atlasi uz starptautisko folkloras festivālu Baltica, kas jūlija vidū notiks Latvijā, arī Kuldīgā.

Možo garu I.Leimane un Ručs (Marija Steimane) nupat rādīja TV3 raidījumā Dziesmu duelis, kur sadziedāja ar diviem Andriem Bērziņiem: aktieri un politiķi. Raidījums, ko skatītāji varēja baudīt Jaungada naktī pēc pusnakts, ierakstīts jau novembra sākumā.

„Man patika, un kauns par sevi nebija,” saka I.Leimane. Jautāta, kā no visa sievu pulka izvēlētas abas duelantes, viņa saka – neies jau sevi brāķēt, tāpēc braukusi pati, bet Ruču ņēmusi līdzi kā labu dziesmu zinātāju un mutīgu runas sievu.


Inguna Spuleniece

2006.gada 2.janvāris

Raksts paņemts no www.kurzemnieks.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.