Taivāna ziedo Reģu iemītniekiem

Pirmdien Alsungā ieradās Taipejas (Taivānas galvaspilsētas) misijas Latvijā pirmais sekretārs Andijs Čins (Andy Chin), lai aprūpes nama Reģi direktora pienākumu izpildītājam Andim Sīlim pasniegtu čeku par 2000 dolāru.

Ne jau summā ir būtība

A.Čins teica, ka summa nav pārāk liela, bet ziedojuma mērķis ir arī citu valstu pārstāvniecības rosināt uz līdzīgu rīcību. Taivāna pati daudz piedzīvojusi dažādas katastrofas un saprot, ko nozīmē ciešanas. Pirms dažiem gadiem ap 2000 iedzīvotāju gāja bojā postošā zemestrīcē, kuras sekas jūtamas vēl tagad. A.Čins: „1992. gadā Latvijā tika atvērts Taivānas ģenerālkonsulāts, bet 1994. gadā Ķīnas Tautas Republikas spiediena dēļ diplomātiskās attiecības pārtrauktas.” Pārsteidzoši, bet Taivānā Latviju zina ļoti labi. Taivānieši uzmanīgi vērojuši Baltijas brīvības cīņas 90. gadu sākumā. Abas galvaspilsētas – Rīga un Taipeja – kļuvušas par sadraudzības pilsētām, arī Jelgavai un Balviem ir partneres Taivānā. Misija sadarbojas ar vairākām pašvaldībām. Dāvināti datori divām klasēm Latgales skolās, aparatūra slimnīcām, nauda bērnu plenēram Saldū. 15 gados kvalifikācijas kursos Taivānā bijuši 126 cilvēki no Latvijas. Aptuveni simts tur mācījies ķīniešu valodu.

Ņemot vērā ilgstošo sadarbību un uzzinot par nelaimi, misija nolēmusi palīdzēt cietušajiem un to ģimenēm. „Ar šo ziedojumu gribam Alsungas iedzīvotājiem sacīt, ka visi esam dzīvas būtnes, kurām ir līdzīga vērtību sistēma.” Alsungas pagasta padomes priekšsēdim Gunāram Blokam viesis pasniedza kompaktdiskus ar videofilmām par savu valsti un piedāvāja veidot sadraudzības pilsētu attiecības ar kādu viņa dzimtenes reģionu. G.Bloks: „Labprāt sadarbotos ar jūsu valsti, bet tikai uz vienlīdzīgiem noteikumiem, jo arī mēs vēlētos sniegt jums kādu atbalstu. Nevaram taču vienmēr būt tikai ņēmēji!” Aprūpes nama direktora pienākumu izpildītājs Andis Sīlis pateicās Taipejas misijas pārstāvim par līdzjūtību un teica, ka naudu ieguldīs saimniecības pārkārtošanā, lai pēc ugunsgrēka atjaunotu normālu darbību.

Kā Reģus atjaunot?

Saeimas deputātes no Jaunā laika, Latvijas un Taivānas parlamenta sadarbības grupas priekšsēde Ingrīda Circene un vietniece Silva Bendrāte, kas pavadīja viesi, pastāstīja, ka Taipejas misija meklējusi iespēju palīdzēt nelaimē cietušajiem un viņu grupa sameklējusi pašvaldību. Deputātes interesēja arī aprūpes iestādes atjaunošanas varianti. Viņas atzina, ka pēc daļas bijušo iemītnieku izvietošanas Gudenieku Saulrietos būtu apsverama iespēja atjaunot ēku Reģos un pēc tam darbību turpināt abās vietās – varbūt pat ar vienu administrāciju, lai ietaupītu naudu. Valstī uz ievietošanu šādās aprūpes iestādēs gaida daudz cilvēku, tukša nestāvēs neviena ēka. Viesi apmeklēja pansionātu. Taipejas misijas pirmais sekretārs iegriezās dažās istabiņās. Dace Ledaine, kas nodarbojas ar izšūšanu, viņam uzdāvināja izšūtu spilvendrānu, bet A.Čins apsolīja Daci apciemot vēl kādreiz un uzdāvināt diegus rokdarbiem.

Sociālās aprūpes centra Reģi ziedojumu konts Valsts kasē TRELLV22: konta nr. LV15TREL7181110000000, SAC Reģi, reģistrācijas nr. 90000035887. (Papildu informācija: S.Tamsonei Reģos, tālr. 63351125.)


Juris Lipsnis

2007. gada 8. marts.
Raksts paņemts no

Kurzemnieks.gif

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.