«Nacionālais» atkal priecē teātrmīļus

Pēc divus gadus ilgušās rekonstrukcijas skatītājiem un pašiem aktieriem atkal durvis vēris Nacionālais teātris, atrādot sevi visā krāšņumā un pirmatnējā senatnīgumā. Sestdien notikušajos teātra atklāšanas svētkos Latvijas dramaturģijas Meku apmeklēja vairāk nekā trīs tūkstoši interesentu. ( Foto: Varis Eversons)

Kā pārliecinājās RB, atvērto durvju dienā par rekonstruēto Na
cionālo teātri iedzīvotāji izrādīja lielu interesi. Rīgas domes pārstāve Velta Puriņa, kura koordinēja atvēršanas svētku pasākumu, stāsta, ka, pēc aptuvenām aplēsēm, teātri apmeklējuši 3200 viesu. "Teātra draugi bija sabraukuši ne vien no Rīgas, bet arī no visas Latvijas. Bija ieradušies arī ārvalstu viesi – igauņi, poļi dāņi," saka V. Puriņa. Teātra atvēršanas dienā tajā paviesojās arī vairākas prominences – domes izpilddirektors Māris Tralmaks, Saeimas deputāte Inese Vaidere, domes Labklājības departamenta direktors Valdis Nagobads, aktieri un citas populāras personas.

Teātrī todien par rīdzinieku un pilsētas viesu labsajūtu gādāja 17 gidi, kas apmeklētājiem izrādīja teātra telpas. V. Puriņa domā, ka lielākoties visi cilvēki bijuši apmierināti ar redzēto. Galvenokārt teātra apmeklētājus pārsteidzis, ka rekonstrukcija likusi iemirdzēties teātra oriģinālajam izskatam, kas iepriekš gadu garumā bijis putekļu un biezas krāsas kārtas slēpts. Apmeklētāji bijuši pārsteigti par to, cik patiesībā maz zelta ir izmantots teātra telpu dekorēšanai, lai gan to izskats ir iespaidīgs. Kāds pat minējis, ka teātra atjaunošanai izmantoti aptuveni 100 kilogrami zelta, lai gan patiesībā izlietoti tikai 400 grami zelta folija. Tie rada ļoti bagātīgu iespaidu, lai gan zelta kārtiņa ir caurspīdīga.

Rekonstrukcijas laikā Nacionāla teātra ēkai ir piebūvēta jauna celtne, kurā atradīsies mēģinājumu zāle aktieriem, telpas tehniskajiem darbiniekiem, glabāsies dekorācijas, kuras tiks paceltas ar speciālu iekārtu, kā arī būs citas telpas. Paredzēts, ka turpmāk teātra izrādes varēs apmeklēt arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Rekonstruētajā ēkā ir izbūvēta iebrauktuve invalīdu ratiņiem, kā arī invalīdiem paredzēta tualete.

Rīgas dome teātra atjaunošanai atvēlēja nepilnus astoņus miljonus latu. Pirmā izrāde gaidāma tieši pirms Jāņiem – jau 21. jūnijā. Kā RB kļuvis zināms no neoficiāliem avotiem, sākotnēji biļetes būs dārgas, taču vēlāk uzvedumus varēs apmeklēt arī par ļoti draudzīgu samaksu. Elastīga cenu politika attieksies galvenokārt uz pensionāriem un studentiem.

Krītiņš «Nacionālais» atkal priecē teātrmīļus
17.05.2004, Rīgas Balss

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.