Nebeidzamā Tetrapaka!!

Virsrakstam ir tikai daļēja saistība ar nākamajās rindiņās apskatīto tēmu un tomēr… Nesen ar vienu biedru no RAPLM kantora bijām aizdevušies uz Zviedriju. Īsumā viss skaisti un tā, bet + tam visam mums bija unikāla iespēja padzīvot vienā lielā laimīgā zviedru ģimenē!! Tad nu lūk tas, kas iekrita acīs un ir teju vai nepieņemami tādam latviešu dižgaram kā man – „individuālās šmigas pasākumi”!! Ko tas nozīmē? Šo terminu tikko izdomāju, bet īsumā varu paskaidrot, ka zviedri ierodas ciemos katrs ar savu šmigu, un, ja neko neesi atnesis tad neko izņemot brokoļu salātus tev arī nepiedāvās!! Tas sāp:(

Tā vienu vakaru devāmies ciemos pie kādas jaukas dāmas Karlstādē. Sēžam ar kolēgu, ēdam, dzeram suliņas, a pārējie viesi nez no kurienes velk ārā Smirnoff u.c. vaida aperitīvus un tik vico iekšā!! Sakautrējos un šmigu nepaprasīju, un laikam pareizi darīju, jo gaisma atausa, tad, kad pie galda sēdās viens nokavējies viesis!! „Hallo,” viņš teica un rokās turot līdzpaņemtus trīs 0,3l aliņus piepulcējās mums. Tā vakara gaitā viņš pa vienam lielos tilpumus:) korķēja vaļā, lēja glāzē un dzēra! Arī dāmas vilka no somiņām un plauktiem ārā kokteilīšus un pamazām reiba!! Kultūršoks – biju dzirdējis, bet tagad redzēju pats!!

Par situāciju LV… Protams, arī letiņi iet ciemos un paņem līdzi savu strebjamo, tomēr tilpumi ir daudz pieklājīgāki un ja arī kāds nav polšu paķēris, vienalga vakara nobeigumā viņš ir sareibis!! Tā teikt citi piedāvā, un, ja pats paņemsi ar neviens šķībi nepaskatīsies.

Vakars pie galda pagāja ātri un mirklis taksometrā, kad bijām jau naktsklubā. Dažs labs ar lielām acīm skatījās, kad es kolēgam pirku alu un viņš atkal man (lielo glāžu izmērs – 0,4). Droši vien padomāja, ka mēs kādi geji! Tur viens otram šmigu klubos vispār nepērk, bet ja nu tomēr, tad skaiti, ka esi ģimenē!!

Vēl tikai jāpiebilst, ka tas zviedrs, kas cēla galdā tos savus trīs 0,3 alus no šāda tilpuma, kad tikām līdz klubam, jau bija sareibis oi oi oi ku labi!! Mēs, protams, kanti noturējām un arī gods palika ar mums!! Turklāt tur visus naktsklubus slēdz pulksten 2.00, tā kā par goda zaudēšanu nevarēja būt ne runas!!

Vienīgais, ko iemācījos no tā sareibušā zviedra bija „Jūdringnatser” – kaut kādi kraukšķīgi virtuļi!!

GAN JAU KA JUMS IR KO PIEBILST IZ SAVAS PIEREDZES!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.