Alsungā skanēs burdons

No 2. līdz 4. jūlijam Alsunga uzņems pašmāju interesentus un viesus no ārvalstīm pirmajā burdona festivālā, ko rīko etniskās kultūras centrs Suiti kopā ar pašvaldību un Kultūrkapitāla fondu.

Burdons ir daudzbalsīga dziedāšana, kurā kāds dzied solo, ko pastiprina vilcēji, Latvijā tas raksturīgs suitiem. Tādēļ festivālā piedalīsies gan Alsungas Suitu sievas, gan Gudenieku suiti un Maģie suiti no Jūrkalnes. Koncertos uzstāsies arī viesi no Igaunijas, Bulgārijas un Gruzijas.

Centra vadītāja Lidija Jansone pastāstīja, ka iecerēta arī zinātniska konference, kurā lekciju par burdonu Latvijā lasīs Mārtiņš Boiko, par suitu tradicionālo dziedājumu runās Dace Nasteviča, bet par burdona izplatību Dienvideiropā stāstīs bulgāru zinātnieks.

Koncerti paredzēti Alsungas, Gudenieku un Jūrkalnes baznīcā, kā arī brīvdabā. Vieskolektīvi un pārējie interesenti gūs izpratni par Līgo svētku nozīmi latviešu kultūrā. Gan uz konferenci, gan koncertiem un līgošanu līdz saullēktam Alsungas Ziedulejā aicināti visi.

„Mums jāzina sava novada kultūras vērtības, jābūt Kurzemes patriotiem,” pārliecināta L.Jansone, tādēļ aicina it visus, kuriem ir interese un saistība ar etnisko kultūru: bērnu un pieaugušo folkloras kopu vadītājus, skolotājus, bibliotekārus u.c.

Festivāla sagatavošanā vēl daudz organizatorisku rūpju. Alsungas pašvaldība viesus izguldīs un pabaros, deputāti lēmuši piešķirt Ls 300. Trešdien pagastā notika kārtējā rīkotāju sanāksme, kurā piedalījās arī Gudenieku un Jūrkalnes pārstāvji.

Lai svētki izdotos gana krāšņi un neaizmirstami, tomēr būs vajadzīga arī sponsoru palīdzība. Visus, kuri ir Kurzemes patrioti, un īpaši tos, kuriem saknes suitu novadā, L.Jansone aicina festivālam ziedot. Viņas tālrunis 6010239, centra Suiti konts Unibankā – 50001043975.


Inguna Spuleniece

2004.gada 12.maijs

Raksts paņemts no www.kurzemnieks.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.